""سال جهش تولید""

عناوین مهم

تازه های فنی و حرفه ای
جشنواره مربی پژوهنده


تازه های فنی و حرفه ای


سال نگار 1398

ورود اعضاء
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]

خبر خوان

اخبار
اخبار > روز جهانی معلم


  چاپ        ارسال به دوست

دوشنبه 14مهر روز جهانی معلم

روز جهانی معلم

پنجم اكتبر هر سال، از سوی یونسکو، نهاد فرهنگی سازمان ملل متحد، روز جهانی معلم نامگذاری شده است. بیش از یکصد کشور جهان، از جمله ایران، در جریان تصمیم گیری برای نامگذاری روزجهاني معلم حضور داشته و هدف از آن توجه بیشتر نسبت به وضعیت معاش معلمان و کیفیت تدریس شود.

 

همه ساله چنین روزی در کشور های مختلف جهان از مقام و نقش معلمان در جامعه تجلیل می شود. جوامع پیشرفته جهان  اهمیت آموزش عمومی را به عنوان یکی از مهم ترین و شاید تنهاترین عامل توسعه اجتماعی دریافته اند و سرمایه گذاری های عظیم و درازمدتی را بر روی آن انجام داده اند. امروزه  می توان گفت اگر کیفیت کارکردی دانش در دانشگاه ها در حد قابل قبولی نیست، بدون تردید نخستین عامل را باید در زیرساخت های  آموزشی جامعه همچون  مدارس جست وجو کرد و اگر مطالعه و کتابخوانی در میان قشر جوانان اندک است به این دلیل است که ساختار آموزش مدرسه ای به گونه ای نبوده که احساس چنین نیازی را در دانش آموزان دیروز و دانشجویان و حتی فارغ التحصیلان امروز بیدار کند.

در این میان نقش کلیدی معلمان را به عنوان مجریان آموزش عمومی و الگوهای اولیه دانش آموزان بسیار مهم جلوه می کند چرا که معلمان جامعه، انسان سازان نسل بعدی اند، لذا نقش آنان به گفته حضرت امام خمینی (ره) همچون نقش انبیا است برای مردم.

بدیهی است رفع مشکلات معیشتی این قشر از جامعه همانند دیگر کشورها و ارتقای این شغل به عنوان یکی از مشاغل بسیار بالای جامعه می تواند تا حدود زیادی افکار عمومی را نسبت به آینده مقام معلمی در جامعه امیدوار سازد. در ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی و شهادت استاد مرتضی مطهری در روز 12 اردیبهشت ماه سال 1358 توسط گروه فرقان، این روز به عنوان روز معلم گرامی داشته می شود زیرا استاد مطهری در روشنگری اقشار با سواد به ویژه قشر فرهنگی جامعه قدم های اساسی برداشته بود و آثار عمیق شهید در احیای فکر دینی اصیل و بی پیرایه و منطبق با نیاز روز جامعه در حال گذار ما بسیار مؤثر بوده  است. 

 


١٢:٣٣ - يکشنبه ١٣ مهر ١٣٩٩    /    شماره : ٣٥٠٩    /    تعداد نمایش : ٤٥
پیوندها

جستجو
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب

اوقات شرعی

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1401982
 بازدید امروز : 1198
 کل بازدید : 13309989
 بازدیدکنندگان آنلاين : 6
 زمان بازدید : 0/4414
© tvto-itc.ir . All rights reserved.