""سال جهش تولید""

عناوین مهم

تازه های فنی و حرفه ای
تازه های فنی و حرفه ای


سال نگار 1398

ورود اعضاء
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]

خبر خوان

اخبار
اخبار > برگزاری آیین افتتاحیه اولین دوره مشترک شرکت ملی گاز ایران و مرکز تربیت مربی


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری آیین افتتاحیه اولین دوره مشترک شرکت ملی گاز ایران و مرکز تربیت مربی

به گزارش روابط عمومی مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای، روز شنبه دوم آذرماه 98 آیین افتتاحیه اولین دوره مشترک شرکت ملی گاز ایران و مرکز تربیت مربی با حضور مسئولین شرکت ملی گاز و استان البرز، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز، رییس و مسئولین مرکز تربیت مربی و مربیان منتخب رشته تاسیسات فنی و حرفه ای استانها در سالن بصیرت مرکز تربیت مربی برگزار گردید.

در ابتدای این آیین دلاویز معاون آموزش مرکز تربیت مربی به تشریح اهداف و برنامه ریزی های این دوره مشترک پرداخت و در خصوص توانمندسازی مربیان طبق نیاز صنعت و تعامل با نیازهای آموزشی بازار کار در راستای ایجاد هاب های آموزشی با هدف کم کردن فاصله برنامه ریزی های آموزشی با نیازهای صنعت و تربیت مربیان ویژه دوره های آموزشی مورد نیاز جامعه هدف، توضیحاتی ارائه نمود.

در ادامه باجولوند رییس مرکز تربیت مربی ضمن خیر مقدم و قدردانی از کلیه کسانی که در اجرای تفاهم نامه نقش داشته اند به اهمیت انعقاد تفاهم نامه و برگزاری دوره مشترک اشاره داشت وبیان نمود: انعقاد تفاهم نامه فوق، با درایت و رعایت استانداردهای بین المللی صورت پذیرفته به صورتیکه اصل هدفمندی و نیازسنجی آموزش مهارتی در آن بدرستی دیده شده است.

رییس مرکز  تربیت مربی با اشاره به این مهم که اجرای هدفمند آموزش های مهارتی یکی از اهداف اصلی سازمان می باشد افزود: از مهمترین اهداف آموزشی بویژه آموزش های مهارتی در صنعت، بررسی محتوای آموزشی تدوین شده است تا بتوان پی برد تا چه میزان نیاز آموزشی بازار کار در آن پوشش داده شده است، که خود نشان دهنده این است که نیاز سنجی آموزشی به درستی و واقعی انجام شده یا نشده است.

باجولوند در ادامه به اقدامات و برنامه ریزی های بین دو دستگاه اشاره نمود و گفت: تعامل صورت گرفته منجر به تدوین استاندارد های تخصصی با مشارکت کارشناسان طرفین شد و نیز مخاطبین و گروه های هدف جهت گذراندن دوره مشترک آموزشی، توسط شرکت ملی گاز شناسایی شده اند و طرح مذکور طبق برنامه ریزی وارد فاز اجرایی شده است.

رییس مرکز تربیت مربی همچنین بیان نمود: با اعتمادی که من به مربیان سازمان دارم این تفاهم نامه با آن کیفیتی که مدنظر طرفین می باشد اجرا خواهد شد و در سال آینده که شروع آموزش این دوره ها می باشد، ما شاهد اجرای قوی با کیفیت و موفق مربیان سازمان در اقصی نقاط کشورمان باشیم.

ایشان همچنین به مباحثی چون صلاحیت شغلی و حرفه ای، دریافت گواهینامه های مهارتی، فرآیند اجرای آموزش، بحث سلامت و ایمنی، هدفمندی دوره، مراحل قانونی، ارزشیابی تکوینی، کسر مهارت، مشاوره در کنار آموزش، نظارت بر عملکرد کیفیت آموزشی و ... اشاره نمود.

در ادامه غیاثی تبار مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز به تشریح اقدامات صورت گرفته در خصوص مراحل اجرای تفاهم نامه استانی کارگاه مشترک به صورت در اختیار گذاشتن فضا از سمت فنی و حرفه ای و تجهیز و آماده سازی آن توسط شرکت گاز استان توضیحاتی ارائه نمود.

در ادامه تقی نژاد مدیرکل شرکت گاز استان البرز ضمن تشکر از برپایی این آیین و قدردانی از عوامل اجرایی دو طرف که در اجرای تفاهم نامه نقش بسزایی داشتند، در خصوص مراحل مختلف تفاهم نامه و نحوه همکاری طرفین، برنامه ریزی های صورت گرفته، مراحل تجهیز و آماده سازی کارگاه مشترک، آموزش جامعه هدف و ادامه همکاری فی مابین توضیحاتی ارائه نمود.

گفتنی است بعد از هماهنگی لازم با اداره آموزش و تجهیز نیروی انسانی شرکت ملی گاز، مرکز تربیت مربی به همراه کارشناسان شرکت مذکور، اقدام به تهیه و تدوین سه بسته آموزشی در سه حوزه تاسیسات، برق و الکترونیک و  HSE در قالب 7 پودمان و مجموع 210 ساعت آموزش نمود.

همچنین برنامه ریزی آموزشی برای توانمندسازی مربیان، برای اجرای دوره آموزشی امدادگر گاز شهری و روستایی در مرکز جمعاً 235 نفرمی باشد. که در اجرای مرحله اول دوره توانمندسازی برای تعداد 40 نفر در رشته تاسیسات برنامه ریزی شده است.

از دیگر اقدامات صورت گرفته در این طرح می توان به: تامین مدرسین دوره توسط شرکت ملی گاز به تعداد 10 نفر، تجهیز بیش از 10 استان از طرف شرکت ملی گاز  بطور کامل و همچنین تعدادی هم در حال تجهیز، اجرای 2 دوره آموزش مجازی پداگوژی برای بیش از 500 نفر  شرکت کننده در دوره ثبت نامی در سامانه هوشمند مرکز اشاره نمود.

شایان ذکر است شروع دوره تخصصی آموزش مشترک جهت اجرای پودمان ها در رشته تاسیسات با حضور 40 نفر از مربیان مجری طرح  از دوم آذر ماه جاری در مرکز فنی و حرفه ای تجهیز شده شهید خدایی استان البرز آغاز شده است.

 


١٢:٥٧ - يکشنبه ٣ آذر ١٣٩٨    /    شماره : ٢٢١٧    /    تعداد نمایش : ٢٨١
پیوندها

جستجو
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب

اوقات شرعی

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1335830
 بازدید امروز : 469
 کل بازدید : 12896277
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 0/4219
© tvto-itc.ir . All rights reserved.