عناوین مهم

مرتبط


ورود اعضاء
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1281439
 بازدید امروز : 5007
 کل بازدید : 12555493
 بازدیدکنندگان آنلاين : 15
 زمان بازدید : 0/4687

خبر خوان

اخبار
اخبار > برگزاری دومین نشست انجمن های تخصصی علمی – مهارتی گروه های آموزشی در مرکز تربیت مربی


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری دومین نشست انجمن های تخصصی علمی – مهارتی گروه های آموزشی در مرکز تربیت مربی

به گزارش روابط عمومی مرکز تربیت مربی و پژوهش های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور پیرو تاکید ریاست سازمان مبنی بر تشکیل انجمن های تخصصی علمی- مهارتی مربیان، دومین جلسه این انجمن ها با حضور 18 نفر از مربیان منتخب استان ها در رشته های فناوری اطلاعات و تاسیسات روز سه شنبه شانزدهم مهرماه 98 به مدت دو روز در مرکز تربیت مربی برگزار گردید.

بنابراین گزارش در ابتدای این نشست ابوطالب جلالی رییس مرکز تربیت مربی ضمن خیر  مقدم به تشریح اهداف و ماموریتهای انجمن های تخصصی علمی  مهارتی گروه های آموزشی و همچنین رویکردهای آموزشی مرکز تربیت مربی پرداخت و تاکید داشت: طراحی، تهیه پودمان، برنامه ریزی واجرای دوره های آموزشی با همکاری ذینفعان و شرکای مهارتی صورت پذیرد.

جلالی با اشاره به محدودیت های منابع و چالش های اساسی در تهیه تجهیزات آموزشی بیان نمود: همکاری با منابع داخلی و بین المللی در قالب آموزش های تلفیقی در دستور کار مرکز تربیت مربی قرار دارد.

رییس مرکز تربیت مربی در ادامه بر جذب همکاری های نخبگان و متخصصین برون سازمانی در گروه های آموزشی و جلب مشارکت آنها در برنامه ریزی وارزشیابی آموزشی اشاره نمود و قطب بندی آموزشی با درنظر گرفتن ظرفیتها، قابلیتها و توانمندی های منطقه ای را از اولویتهای مرکز تربیت مربی برشمرد وتاکید داشت: در کشور ظرفیت های فوق العاده ای در هر منطقه وجود دارد و در این راستا مرکز تربیت مربی این آمادگی را دارد که با همکاری ادارات کل آموزش فنی و حرفه ای استان ها، از مزیتها و پتانسیل های منطقه ای در بخشهای دولتی و غیر دولتی در راستای آموزش مربیان، بهره برداری بهینه نماید.

ایشان همچنین افزود: طراحی و اجرای آموزش های مجازی و تولید محتوای الکترونیک از دیگر اولویت های مرکز تربیت مربی است که با توجه به محدودیت های منابع درتهیه تجهیزات آموزشی و همچنین در راستای تمرکز زدایی می تواند باز آموزی مربیان و ارتقاء سطح فنی آنها را در گستره کشور و در راستای عدالت محوری تسهیل و محقق نماید.

در ادامه کریم دلاویز معاون فنی و آموزشی  و اصغر فیضی معاون پژوهش و برنامه ریزی مرکز به تشریح سیاست های جدید مرکز تربیت مربی و همچنین تبیین اهداف تشکیل انجمن های تخصصی علمی- مهارتی مربیان پرداخته و به سئوالات مربیان پاسخ های لازم ارائه نمودند.

در این نشست 2 روزه در خصوص تهیه  نقشه راه آموزشی مربیان، تعیین نیازهای آموزشی استان ها، شناسایی و نحوه جلب مشارکت صنایع، شناسایی ظرفیت های استانی در بعد تجهیزات و نیروی انسانی، اجرای طرح مشترک دوره های آموزشی، برگزاری سمینارها و همایش های تخصصی، بازنگری پودمان ها و تدوین پودمان های آموزشی جدید بر مبنای نیاز محلی، صنایع و بازار کار، تعیین زیرگروه های آموزشی و نحوه تشکیل آنها، بحث و تبادل نظر صورت پذیرفت.

در خاتمه اعضاء، مصوبات انجمن را طی صورتجلسه تنظیمی به مرکز اعلام و از حمایت های مرکز تربیت مربی و مسئولین ستادی در سپردن نقش های اجرایی و تصمیم ساز به آنها تشکر و قدردانی نمودند.


 


١٧:٣٧ - چهارشنبه ١٧ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ٢١٨٠    /    تعداد نمایش : ١٨٧
پیوندها

جستجو
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب

اوقات شرعی
© tvto-itc.ir . All rights reserved.